niedziela, 8 kwietnia 2018

Asertywność

Czas mówić nie.

Wielokrotnie robię coś, czego nie pragnę, tylko dlatego by nie wyjść na nieuprzejmego. Po to aby nie sprawić komuś przykrości, by nie zostawiać kogoś samego z zadaniem.

Ale czy ci ludzie pamiętają o mnie? Otóż nie. Pora dorosnąć, pora żyć, a nie tylko przeżywać życie. Asertywność jest tu kluczowa, zwłaszcza by zachować równowagę między pracą, a życiem osobistym.

Za oknom robi się coraz piękniej, a ja nie chcę spędzać kolejnych dni przy papierach, przy przygotowaniach się do zajęć, do nowych durnych wymysłów z KO, czy kogokolwiek innego. Skoro są takie wyspy gdzie lśnią, jednocześnie odrzucając cały ten kram papierów i bzdur wymyślanych ot tak dla zasady, to ja chcę należeć do tej lśniącej części - odmawiam wykonania tego zadania. Oj czas rozłożyć zadania równomiernie, a nie tylko kilku osobom.

Prima aprilis 
P.S. Czy Was też oszukała ministra Z? Tak jak pora w której weszła w życie żałosna podwyżka, tak też i jej wypłacalność, a raczej niewypłacalność jest żałosna.
Jak wykształcić nowe mądre pokolenie, skoro oszczędza się na sektorze, który jest podwaliną do wszystkiego, co nastąpi dalej w życiu tych jeszcze młodych istot.

Czy utrzymywanie bezrobotnego, nieogarniętego obywatela jest naprawdę tańsze, niż wykształcenie go by radził sobie w życiu samodzielnie, płacą przy tym podatki, z których to państwo może potem w coś inwestować?

7 komentarzy:

 1. Skoro jako grupa zawodowa dajemy się tak łatwo (...) przy każdej chyba okazji, to nie dziwota, że politycy nas tak traktują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam scenę z "Dnia świra" dot. Was. https://www.youtube.com/watch?v=nkjCFuvtH2s no i co się dziwicie. Czy coś się zmieniło?

   Usuń
  2. Najprawdopodobniej wynika to z tego, że nie jesteśmy jeden za drugim. Nie ma wsparcia dla działań swoich kolegów i koleżanek po fachu. Zwykle każdy sobie rzepkę skrobie. A potem mamy taką Polskę, jak jej dzieci chowanie.

   Usuń
 2. Wykształcony obywatel może samodzielnie myśleć, a nieogarnięty z mała wiedzą jest łatwiejszy do manipulacji. Można mu łatwo wmówić, że wygodne dla polityków działania są dobre.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz 100% racji w tym co napisałeś. Niestety ogłupianie trwa w najlepsze i manipulacja faktami ...

   Usuń
 3. I co, asertywność działa w praktyce?

  OdpowiedzUsuń

Dzięki za rozmowę :)